Koncerty

Historie

V Praze v jeden večer zahrají na stejném pódiu dvě vycházející hvězdy moderního blues - rocku

V Praze v jeden večer zahrají na stejném pódiu dvě vycházející hvězdy moderního blues - rocku

2020-02-05 16:11:00
Již dříve oznámený koncert memfisské kapely Southern Avenue obohatí The Youniverse, energická alternativní blues - rocková kapela ze Slovenska. Obě kapely mají hodně společného. Jejich hudební historie se píše stejně dlouho a obě formace svou existencí vzbudili velkou pozornost. Jejich tvorba se opírá o kořeny blues a fúze různých hudebních žánrů.

The Youniverse se na slovenské hudební scéně zjevili v roce 2015. Ústřední dvojice, zpěvačka Tammy Nižňanská a kytarista Jerguš Oravec, chtěla vytvořit kapelu, která bude znít jako kdyby spolu měli dítě Led Zeppelin a Kanye West. Po ustálení členů kapely, za bubny Adam Olexík, baskytara Šimon Vladár, vytvořili silně znějící sestavu absolutně pohlcující pódia. Společně snili o experimentování a propojování hudebních žánrů. Jejich sny se naplnili o rok později vznikem prvního EP „Raise Hell, Kid“. Plnohodnotný debut vydali v roce 2018 a nazvali jej CMYK. Na 2 LP albu namíchali ve čtyřech „barevných“ částech hypermoderní upgrade ošoupaného blues – rocku, srovnatelného s kteroukoliv moderní blues - rockovou nahrávkou v zahraničí.


The Youniverse jsou jednou z nejzajímavějších slovenských kapel současnosti a jejich koncert slibuje hodně energické kytarové hudby s prvky funku a hip-hopu s příměsí elektroniky, folku a surf rocku. Přidanou hodnotu dodává zpěvačka Tammy svým specifickým tanečním projevem.


Koncert kapel Southern Avenue a The Youniverse se koná 21. dubna v Paláci Akropolis v Praze. Vstupenky jsou k dispozici v předprodejní síti Goout.net

 

Videoklipy od The Youniverse naleznete zde:

https://www.youtube.com/channel/UCrjoaYSODVdceOUz0kr92gw

více informací naleznete na www.livermusic.cz a https://www.facebook.com/events/841115236345197/