Koncerty

Historie

Japanese New Music Festival

Prague Intl. Bluenight no.:123
Japanese New Music Festival

16.6.2017. 20:00 Café Trilobit

Prague International Bluenight no.123 uvádí Japonský festival nové hudby. Mimořádný koncert tří výjimečných japonských hudebníků.

Hudebníci prosluli jako členové různých hudebních formací, z nichž některé se představí v rámci tří koncertů v ČR a na Slovensku: 14.6. v Bratislavě (A4), 15.6. v Brně (Mersey) a 16.6. v Praze (Café Trilobit).

Trio muzikantů Tatsuya Yoshida (Ruins), Makoto Kawabata (Acid Mothers Temple) a Atsushi Tsuyama (ex Acid Mothers Temple) vystupují jako několik různých formací. Turné Japanese New Music festival projíždí v květnu celou Evropou. Tři hudební hrdinové vzájemnou kombinací vytvoří 8 samostatných hudebních skupin. Skupiny mixují a dekonstruují všechny druhy hudby z psychedelické rockov
é, progresivní, jazzové, klasické až současné kompozice, experimentální a etnické hudby. Jejich zvuk je až nestydatě nazařaditelný, jediné, k čemu se hlásí, je vzkaz Franka Zappy a jeho přesvědčení, že humor je základní esenciální součástí hudby. Každý z členů vnáší do společného díla množství hudebních zkušeností a dovednosti, které proslavily japonskou alternativní hudbu po celém světě.

A zde je těch 8 hudebních skupin, které v rámci koncertu Japanese New Music festival uvidíte: 
Ruins Alone, Acid Mothers Temple SWR, Akaten, Zoffy, Zubi Zuva X, Psyche Bugyo, Atsushi Tsuyama Solo, Makoto Kawabata Solo.

https://www.youtube.com/watch?v=IBqiY1_K8zY