Koncerty

Historie

Jean-Paul Bourelly & Kiss The Sky

Prague Intl. Bluenight no.:124
Jean-Paul Bourelly & Kiss The Sky

22.9.2017. 20:00 Jazz Dock

Liver Music přiváží další lahůdku pro milovníky hudby, převážně té bluesové. V České republice se poprvé představí světově uznávaný kytarista a bluesový experimentátor Jean-Paul Bourelly. 22. září toto roku zavítá do pražského Jazz Docku se svým triem Kiss The Sky.

KISS THE SKY jsou prvotřídní sestavou autentických soulových hudebníků žijící v Berlíně. Představují řítící se moderní vlak elektrického blues.


Vstupenky na koncert jsou k dispozici v předprodejních sítích Ticketpro a Goout.


Jean-Paul Bourelly pochází z Chicaga. Jeho hudební alchymie je pestrá a přesvědčivá a on sám vždy směřoval ke svěžím hudebním zážitkům.

Během své kariéry spojuje funk a blues s gnawskými prvky, jazzovou improvizaci se západoafrickými rytmy obsaženými v afro-americké tradici. Tradici, která ztvárňuje blues v novém zvukovém prostoru. S touto hudební směsí Kiss The Sky věří, že blues-funk má vzrušující současnost i budoucnost.

Jean-Paul Bourelly a Kiss The Sky věří v neustálé vytváření nových nápadů, které odrážejí zkušenosti afro-amerických hudebníků v emigrantských komunitách. Pracují také se
známými motivy a písničkami slavné funk-rockové kapely Band Of Gypsys (Jimi Hendrix, Billy Cox, Buddy Miles).

Jean-Paul Bourely od roku 1990 žije a pracuje v Berlíně.

„Hudba je pro lidi a my jsme umělci. Jsme tu, abychom sloužili lidem téhle planety a nabídli jim něco jiného. Něco, co je ale současně propojeno s naší historií.
V Berlíně neustále přicházíme s novými podněty, abychom vyjádřili svoje vlastní konkrétní směřování přes opětnou kontextualizaci motivů, které lidé znají díky citlivosti funk-rocku a naší vlastní jedinečné tvorbě” (JPB). 

Jean – Paul Bourelly se narodil v roce 1960 v Chicagu. Jeho rodiče pocházejí z Haiti. Od svých deseti let se učil na piano, bubny a akustickou kytaru, ale po té, co v rádiu poprvé uslyšel Jimi Hendrixe, za peníze které si vydělal u svého strýce na benzince, si pořídil elektrickou kytaru. Během toho samého roku už ho představoval ve svém noční rádiové show Charlie Parker.

V roce 1979 se přestěhoval do New Yorku. Během osmdesátých let pracoval s umělci jako
Roy Haynes, Elvin Jones, McCoy Tyner, Muhal Richard Abrams, Steve Coleman, Marc Ribot, Pharoah Sanders, Elliott Sharp, Archie Shepp, David Torn, nebo Olu Dara, zahrál si i malou roli ve filmu The Cotton Club Francise Forda Coppoly. Na konci osmdesátých let nahrál jedno z posledních alb Amandla Milese Davise. V roce 1987 nahrává své první sólové album Jungle Cowboy.

V roce 1990 se přestěhoval do Evropy a jeho hudba se stala mírně složitější. Právě zde začal kombinovat haitské a africké rytmy s rockem a blues.

 
KISS THE SKY jsou:

JEAN-PAUL BOURELLY - kytara, zpěv, elektronika.

 

DARYL TAYLOR – hráč na basovou kytaru z Houstonu v Texasu, který spolupracoval s mnoha velikány soulu včetně Archie Bella and the Drells a legendárních bubeníků Jamese Browna Jab'o Starkse & Clydea Stubblefielda.

 

KENNY MARTIN – bubeník, který bubnoval v Citizen X a spolupracoval s mnoha slavnými funkovými kapelami.

 

Více informací na:

http://bourelly.com/


https://www.youtube.com/user/jpbware