Koncerty

Historie

BETH HART /us/

Prague Intl. Bluenight no.: 125
BETH HART /us/

6.11.2017. 20:00 Forum Karlín

BETH HART – ZPĚVAČKA, KTERÁ BY PODLE ČASOPISU CLASSIC ROCK SVÝM BLUES-ROCKOVÝM HLASEM „SUNDALA Z OBLOHY LEHČÍ LETADLO“ VYSTOUPÍ V LISTOPADU V PRAZE.

  S novým materiálem z aktuálního studiového alba Fire On The Floor vyráží Beth Hart na turné a po více než dvou letech to rozbalí 6. listopadu ve větším prostoru, v pražském Foru Karlín.

  Vstupenky na koncert jsou k dispozici v předprodejních sítích Ticketpro a GoOut.

  Americkou blues-rockovou zpěvačku a skladatelku Beth Hart máloco zastaví.   Vydává nadšeně přijímaná alba, v loni vydala své nejnovější Fire    On    The    Floor,  album, které ona sama hodnotí jako “pěkně hustý“, a každý večer to se svým medově nakřáplým hlasem pořádně rozjíždí na koncertech svého aktuálního turné. Právě s tímto novým materiálem, ale i s osvědčenými staršími hity, přijede ohromit své posluchače do Fora Karlín.

  Beth Hart prostě umí. Když zpívá, zastaví se hodiny, srdce se roztančí a vzrušením vám naskočí husí kůže… Ano, takto podmanivé to v Praze bude.

  Ale nesmíme zapomenout na to, jak to všechno začalo… The Blues Magazine jednou Beth Hart nazval „poslední pořádnou rockerkou“ a není pochyb, že její dvacetiletá kariéra byla jako jízda na horské dráze. Narodila se v  Los    Angeles, vydala v devadesátých letech pár hitových alb, prošla si problémy s drogami. Na počátku nového tisíciletí ale Beth pořádně „kopla do vrtule“ jak jako sólová umělkyně, tak i zpěvačka svých kytarových idolů jako jsou Joe Bonamassa, Jeff Beck, Buddy Guy a Slash.

  „Vyjímečné!“ napsaly The Times o jejím a hlase a The Guardian chválil její “odvážná, temná a naštvaná” představení. Není divu, že byla nominovaná na tři ceny Blues    Music    Awards a na cenu Grammy.

  V současnosti se ale Beth daří snad nejvíc. V dubnu 2015 vydala desku Better Than Home, kritikou oceňovaný trhák, který se dostal na vrchol iTunes Blues Chart a získal čtvrté místo mezi Best Blues Albums Of The Year v časopise Mojo. Její verze písní Tell Her You Belong To Me právě z tohoto alba a Netbush City Limits po boku dlouholetého spolupracovníka Jeffa Becka se staly nejsledovanějšími klipy Jools‘ Annual Hootenanny na oficiálním youtube kanále  BBC (překonala i Toma Jonese). Jejich společné vystoupení při poctě Buddy Guyovi na Kennedy Center Honors Special, kde zazpívala skladbu I´d Rather Go Blind, sledovaly miliony televizních diváků. Dostalo se jim bouřlivých ovací a přítomní diváci, včetně prezidenta Baracka    Obamy    a jeho ženy    Michelle na znamení úcty povstali.    

BBC: https://www.youtube.com/watch?v=QTWxXG2NoKQ

Kennedy Center: https://www.youtube.com/watch?v=fALdOkf_eCM

  

  V USA byla neméně úspěšná – během turné  Better  Than Home vyprodávala haly ve všech větších městech, včetně slavného nashvillského Ryman  Auditorium  –  a získala nominace od American Blues Foundation v kategorii Contemporary Blues Female Artist.    

  Beth Hart i nyní vyprodává velké hudební sály po celém světě – navštívila New York, Los Angeles, Londýn, Paříž, Berlín, Milán, Amsterodam, Kodaň, Helsinky, Tbilisi, Sydney a Melbourne.  

 

 Oficiální youtube kanál Beth Hart:

https://www.youtube.com/user/BethHartMusic

 

Videoklip Love Is A Lie z aktuálního alba Fire On The Floor:

https://www.youtube.com/bethhartmusic

 

Největší hity:

Bang Bang Boom Boom:

https://www.youtube.com/watch?v=oNj_JpWJqEg

 

L.A. Song https://www.youtube.com/watch?v=xlpQ7IOlov4&index=13&list=PLHW80T3kjQI8ycdW_4Wm5nKXntWtuGCjP

 

Více informací na 
www.bethhart.com