Koncerty

Historie

Marcus Bonfanti /uk

Prague Intl. Bluenight no.: 115
Marcus Bonfanti /uk

23.10.2015. 21:00 Vinohradský pivovar

Několikanásobný držitel prestižní Britské bluesové ceny zahraje poprvé v České Republice. Představí se pražskému publiku 23. října od 21 hodin ve Vinohradském pivovaru. 

 

 

Marcus Bonfanti je britský blues – rockový zpěvák a kytarista s italskými kořeny. Jeho sólová kariéra se píše od roku 2008, kdy vydal své první studiové album „Hard Times“. O dva roky později vydává album „What Good Am I To You“, které bylo zařazeno časopisem Classic Rock Magazine mezi Top 50 alb roku 2010 a singl „Give Me Your Cash“ mezi Top 40 skladeb.

 

Obě tato alba se zúročila v roce 2012, kdy Marcus Bonfanti získal Britskou Bluesovou cenu pro nejlepšího skladatele a v roce 2013 a 2014 cenu pro nejlepšího akustického umělce. Poslední čtyři roky je opakovaně nominován na Britské bluesové ceny v kategoriích kytarista, zpěvák a album roku.

 

Jeho poslední studiová nahrávka se jmenuje "Shake The Walls“. Vyšla v roce 2013 a zaznamenala největší úspěch. Album bylo zařazeno mezi Top 5 alb roku časopisem Classic Rock Magazine.

 

Tento skvělý hudebník začínal v mládí v dechové kapele jako trumpetista. Na první kytaru si vydělával prací v kuchyni, a aby mohl cestovat po světě s různými umělci, nechal se vyhodit ze studia na prestižní londýnské hudební akademii. Jako muzikant se objevil po boku umělců, jako jsou Robert Cray, Chuck Berry, Shuggie Otis, Philip Sayce, Jack Bruce, The Straits, Beth Hart, John Mayall, Beth Rowley a JJ Grey.

Jako sideman doprovázel tyto umělce: PP Arnold, Ginger Baker, Earl Thomas, Joe Louis Walker, Robbie Macintosh, Hamish Stuart, Mark Feltham, Eric Burdon a Buddy Whittington.

 

Vstupenky v obvyklých předprodejích a na http://www.livermusic.cz/e-shop za 250,- Kč