Koncerty

Historie

Selwyn Birchwood /US

Prague International Bluenight 114
Selwyn Birchwood /US

30.9.2015. 21:00 Vinohradský pivovar

Selwyn Birchwood, rodák z americké Floridy, je velice talentovaný mladý bluesman, který září na hudebním nebi jako kometa. Svou směs chicagského blues, jižanského soulu a boogie koření přirozeným vypravěčským talentem. Většinou bosonohý na pódiu pak působí jako kazatel, který šíří bluesové poselství mezi své fanoušky.

V rámci koncertní série Prague International Bluenight zahraje 30. září v pražském Vinohradském pivovaru Selwyn Birchwood. Birchwood hraje  s opravdovou vášní a poctivou emocí, je obdivován za pestrou a dokolanou hru na kytaru (včetně resofonické kytary), ale také i za svůj syrový a pravdivý zpěv. Rád dělá vlny a překvapuje své fanoušky. Na jeho koncertech musíte být vždy v pozoru, protože Selwyn si libuje v nečekaném. Letos získal ocenění Blues Music Award za nejlepší umělecký debut.

 
Kapela Selwyna Birchwoodse se skládá z velmi zkušených hudebníků, kteří procestovali svět v kapelách známých bluesových legend. Curtis Nutall (bicí) cestoval do zahraničí s mnoha skupinami včetně The Blind Boys of Alabama nebo s Joe Louis Walkerem. Baskytarista Huff Wright a saxofinista Regi Oliver zase doprovázeli na koncertech třeba Lucky Petersona a Joeyho Gilmorea.


Jako předkapela se 30. září představí ve Vinohradském pivovaru The Bladderstones. Toto bluesové power trio spojuje tři různé osobnosti. Kytaristu, který si sotva odložil školní brašnu a zní jako Jeff Beck infikovaný vzteklinou. Veterána, co si užívá podium jako horkou vanu po dobytí severního pólu a postavou i srdcem nepřehlédnutelného bubeníka, co je nadržený na každý další úder do svého milovaného nástroje. Z jejich hry bluesových a jazzových standartů, „sixtees“, pouštního funku a texaského undergroundu je cítit především radost z toho být teď a tady. Všechno ostatní jde v tu chvíli stranou.


Vstupné na koncert je 250,- korun.