Koncerty

Historie

THE REVEREND PEYTON´S BIG DAMN BAND /US

Prague International Bluenight 112
THE REVEREND PEYTON´S BIG DAMN BAND /US

16.5.2015. 20:00 Palác AKROPOLIS

V pražském paláci Akropolis vystoupí 16. května v rámci koncertní série Prague International Bluenights americká kapela The Reverend Peyton’s Big Damn Band.

 

The Reverend Peyton’s Big Damn Band je tříčlenná kapela z Indiany hrající směs blues, country folku a ragtime, říznutou punkem a rockem. Kapela vychází z tradic delta blues a country, avšak kombinováním s modernějšími styly, netradičním a vlastním přístupem posouvá tyto žánry do zcela jiné dimenze. Tímto přístupem si získávají novou generaci bluesových fanoušků z celého světa. Kapela však neztrácí svou autentičnost a inspiraci čerpá doslova ze svého okolí. Manželé Peytonovi totiž žijí na farmě obklopené lesy a toto prostředí z jejich písní doslova tryská. "Někteří lidé nevěří, že opravdu žijeme tak, jak se zpívá v našich písních. Ale je to pravda. Breezy a se máme se opravdu rádi. Snažíme se dělat věci jednoduše, stejně jako to dělají lidé v Indianě od nepaměti. A my opravdu žijeme v lese a lovíme zvěř pro potravu.“, vysvětluje Reverend Payton.

 

Hlavní postavou kapely je Reverend J.Peyton, který je i autorem většiny písní. Na pódiu vystupuje se svými archivními kytarami - rezavou resofonickou kytarou National z roku 1930, dřevěnou Trojan Resonator Guitar z roku 1934 a kopií akustické kytary Gipson z roku 1994.  Je hlavním představitelem tzv. „ofFinger“ stylu, kdy dokáže v jeden moment hrát palcem basovou linku a současně prsty kytarovou melodii. Nepřehlédnutelný je i jeho drsně upřímný až dřevorubecký pěvecký výkon.

Jeho žena, Washbord „Breezy“ Peyton, je mistryní ve hře na valchu na prádlo. Zvuk jejího nástroje dodává kapele charakteristický zvuk a energii. Breezy hraje na valchu v golfových rukavicích s našitými náprstky. Její styl je tak agresivní, že po každém koncertě prodává fanoušků spálené a rozbité části valchy.

Ben „Bird Dog“ Bussell v kapele hraje na skromnou sestavu bicích, do které patří i pěti galonový plastový barel. Kapela tvrdí, že je jedinou na světě, která má uzavřenou sponzorskou smlouvu s výrobcem barelů.

 

The Reverend Peyton’s Big Damn Band vydal 17. února své poslední album s názvem So Delicious. Tuto novinku přivezou i 16. Května do pražského Paláce Akropolis.

 

 

Vstupenky do k dostání v předprodeji v sítích Ticketpro ,  Eventim  a Goout.