Koncerty

Historie

BOB LOG III. /US

Prague International Bluenight 111
BOB LOG III. /US

7.4.2015. 20:30 Vinohradský pivovar

Bob Log III je americký zpěvák, skladatel a hudebník, který vystupuje na koncertech ve speciálním obleku a helmě se zabudovaným telefonním mikrofonem. Jeho nástroji jsou kytara a upravená bicí souprava. Bob, který působí na hudební scéně od roku 1990, se narodil v Chicagu, ale vyrůstal v Arizoně. Než začal vystupovat samostatně, hrál se skupinou Doo Rag. V rámci Prague International Bluenights vystoupí 7. dubna v pražském Vinohradském pivovaru.

 

Jeho vystoupení jsou nejčastěji označována za blues-punkovou taneční kytarovou show. Je proslulý svými kontroverzními a sprostými texty a jedněmi z nejrychlejších kytarových rukou. Jeho pravé ruce se říká „opičí pařát“ (podle literární předlohy The Monkey Paw ). Přezdívka vznikla z mystifikace, kdy se v jednou článku objevila zpráva, že Bob přišel v dětství o pravou ruku a místo ní nosí protézu, která mu umožňuje nadpřirozeně rychlou hru. Později to však sám popřel, ale u „opičího pařátu“ zůstal. „Mám hodně chlupatou ruku a hraju tak rychle, že to přirovnání sedí“, uvedl historku na pravou míru Bob Log III.

 

Pro jeho živá vystoupení je charakteristická spolupráce s diváky. Bob Log zve na pódium své fanoušky, ty si nechá sednout na koleno, a s touto zátěží pokračuje ve svém vystoupení. Tvrdí, že za ta léta už má tak vypracované nohy, že dokáže hrát současně na kytaru a oběma nohama na bicí, i když mu na každé noze sedí jedna dívka. Ty se pak v rytmu jeho písní pohupují nahoru a dolu.

 

Vypadá to, že nás 7. dubna ve Vinohradském pivovaru čeká dosti extravagantní a energická show, o kterou se postará kapela jednoho výstředního muže.

 

 

Vstupenky do k dostání v předprodeji v sítích Ticketpro  a  Eventim  .

 

Prague International Bluenight 111

Bob Log III. /US

Vinohradský pivovar, Praha

www.vinohradskypivovar.cz

7.4.2015, 20,30h Prague International Bluenight 110