Koncerty

Historie

Václav Koubek 33 a hosté

Prague International Bluenight 87
Václav Koubek 33 a hosté

9.5.2011. 20:00 Lucerna Music Bar

Netradiční koncert v sérii Prague International Bluenight chystá Liver Music ve spolupráci s Václavem Koubkem. Večer dostal název Václav Koubek - 33 let zpívám s hosty hrající Hudební sklepy.

Koubek oslaví 9. května v pražském Lucerna Music Baru jednak 33 let na scéně, ale také svůj 3.333 koncert. Spolu s ním vystoupí kolem 20 hostů – vesměs jeho písničkářských kolegů, například Hutka, Voňková, Vřešťál, Janota, Fajt, Ponocný, Dědeček, Dragoun, Váša a mnoho dalších.   
„Poslední velký koncert jsem měl k oslavám padesátin v roce 2005“. upřesňuje Koubek,“ ..a jelikož do šedesáti je ještě daleko, rozhodl jsem se oslavit  3.333. koncert a současně 33 let na scéně jako hudební svátek českých písničkářů.“  V roce 2005 přišla Koubkovi gratulovat celá řada umělců i mimo jeho generaci: Hegerová, Suchý, Radúza. Tentokrát Koubek chce na své oslavě uvést svoje písničkářské kolegy, hledače a souputníky.

Václav Koubek (narozen 1955) vystudoval vysokou školu strojní v Liberci. Pracoval pro televizi, jako asistent střihu, u filmu jako asistent režie, prošel řadou divadel a zůstal u svobodného povolání. Jako herec se objevil i v Národním divadle (Zvony) a ve filmu (Keď hviezdy boli červené, Zvířata ve městě, Cesta pustým lesem, Mikola a Mikolko, Co chytneš v žitě, Čert ví proč, Na stojáka aj.). Koubek je nejen písničkář, ale i neúnavný organizátor. Každé léto uvádí koncerty ve svém „Vesnickém klubu“ a celoročně pořádá koncertní cyklus Hudební sklepy, který putuje po celé republice. Koubek zde představuje především písničkáře, tedy svoje kolegy, které pochopitelně pozval i na svoji oslavu 33 let na scéně. Koncert se tak stane vlastně malým festivalem. 

Vstupné:

- čítárna Unijazzu, Praha, Jindřišská 5 a pokladna Lucerny Music baru za 280 Kč

- běžné kamenné předprodeje 280 Kč plus poplatky

9.5.2011, 20:00

Praha, Lucerna Music bar

Václav Koubek - 33 let zpívám s hosty hrající Hudební sklepy

Vystoupí (abecední pořadí):

Circus Ponorka, Dáša Voňková, Jakub Noha, Jaroslav Hutka, Jiří Dědeček, Jiří Konvrzek, Karel Vepřek, Karolína Kamberská, Lenka Vychodilová & D.Noll, Luboš Pospíšil  & B. Zatloukal, Martina Trchová, Míra Kemel, Oldřich Janota, Oskar Petr-Vopava, Pepa Lábus, Petr Baťa, Petr Linhart, Petr Váša, Piosenki, Roman Dragoun, Slávek Janoušek  & Luboš Vondrák, Sylvie Krobová, Tereza Palková, Václav Koubek, Jaroslav Jeřábek,Jan Ponocný, Pavel Fajt, Vladimír Veit, Vlasta Třešňák s kapelou, Záviš, Zdeněk Vřešťál