Koncerty

Historie

Popa Chubby /US

Prague International Bluenight 109
Popa Chubby /US

9.11.2014. 21:00 Rock Café

Po dvou letech se vrací do Prahy Popa Chubby. Vystoupí v rámci série Prague International Bluenights 9.listopadu 2014 v Rock Café. Newyorský rodák letos slaví úctyhodných 25 let na hudební scéně a navíc přiváží zcela nové album „I’m feelin’ Lucky“ s podtitulem blues podle Chubbyho.

V Chubbyho tvorbě se mísí rock, blues, hip-hop, soul a funky. Jeho nekompromisní přístup se přenáší do kytarové hry v žiletkově ostré a dravé rify a sóla. Chytrost, s jakou bývalý gangster a boxer Ted do své hudby zabudovává prvky pravověrné „dvanáctky“, tvrdého rocku, hiphopu, rapu či funku, křičí doslova z každého tónu, který na svůj nástroj vykouzlí. New York je hlavní a zásadní inspirací v jeho hudbě. Kulturní a národnostní pestrost New Yorku se jako v zrcadle odráží v Chubbyho vlastních písních. Popa přiznává vliv soulových a R&B velikánů jako jsou Otis Redding, Aretha Franklin, nebo rockera Jimi Hendrixe.

Do Prahy se vrací rád, tentokrát bude zážitek z jeho koncertu umocněn o křest nového alba a oslavu 25 let na hudební scéně. Současně to bude přesně 10 let od jeho posledního vystoupení v rámci „Bluenights“ ve zcela zaplněném Rock Café v roce 2004. Tehdy Popa Chubby uchvátil plný sál svou divokou hrou, velkolepou show střídanou jemnými až poetickými pasážemi. Není pochyb, že podobné představení nás čeká i 9.listopadu na stejném místě.