Koncerty

Historie

Guitar Shorty /us & Petra Börnerová duo /cz, sk

Prague International Bluenight 107
Guitar Shorty /us & Petra Börnerová duo /cz, sk

7.4.2014. 21:00 Lucerna Music Bar

Legendární kytarista a zpěvák Guitar Shorty je opravdovým velikánem ve světě blues. Je považován za jednoho z nejlepších pokračovatelů kytarové hry Jima Hendrixe, ale stejně tak je významně ovlivněn i hrou Buddyho Guye. Guitar Shorty, vlastním jménem David William Kearney, je jednou z největších osobností řízného a tvrdšího texaského blues-rocku. Shorty elektrizuje diváky již 5 dekád svou energickou show, extrémní fyzickou hrou na kytaru a divokým zpěvem, který zasáhne tělo i duši.

Čím ale opravdu vybočuje z řad ostatních bluesmanů, je jeho extrémně divoká hra na kytaru, vydávané zvuky a rify, o kterých se ostatním kytaristům ani nesní. Amazon.com píše, že „Jeho kytara zní jako tygr v kleci  těsně před krmením“. Sám Hendrix byl jehou hrou tak uchvácen, že chodil pravidelně na Shortyho vystoupení během působení v Seatllu. Na svém kontě má 13 alb, která posbírala nespočet cen ve Spojených státech a Evropě. Od roku 2004 je pod křídly slavného vydavatelství Alligator Records. Na pódiu hrával Shorty s takovými velikány jako je Little Richard, T-Bone Walker, Willie Dixon,  Big Joe Turner, nebo Bo Didley. Ve svých začátcích hrál mimo jiné i v kapele Raye Charlese. „Guitar Shorty patří mezi vůbec nejenergičtější bluesové muzikanty všech dob“ shrnuje list Chicago Reader. Kdo nevěří, může se na vlastní oči a uší přesvědčit již v únoru v pražském Lucerna Music Baru.


Jako host večera se představí česká zpěvačka Petra Börnerová v duu s kytaristou Tomášem Bobrovniczkým.Petra Börnerová duo je projekt české zpěvačky Petry Börnerové a jejího manžela slovenského hudebníka Tomáše Bobrovniczkého, které vzniklo v roce 2010. Repertoár dua je postavený na převzatých i vlastních folk-bluesových písničkách. Duo je možné vidět v klubech, kavárnách ale i na festivalech. Tomáš Bobrovniczký získal ocenění Bluesman roka 2012, které udělila Slovenská bluesová společnost.


Vstupenky na koncert k dostání v sítích Ticketpro, Ticketstream a Eventim, nebo ZDE .