Koncerty

Historie

Ten Years After /UK

Prague International Bluenight 104
Ten Years After /UK

7.10.2013. 21:00 Lucerna Music Bar

V roce 1967 se potkali Leo Lyons, Ric Lee, Chick Churchill a Alvin Lee, čtyři mladí hudebníci z anglického Nottinghamshire, a společně zformovali Ten Years After, energií nabitý kvartet, který se stal jednou z nejslavnějších formací na světových pódiích.

Jejich – teď už legendární – přídavek I’m Going Home, který zahráli na Woodstocku v srpnu roku 1969, byl nafilmován a snímek zachycuje jejich jazzovo-bluesovo-rockový magnetismus, kterým strhli široké obecenstvo. Filmový dokument z Woodstocku, který předvádí výbušnou intezitu, s jakou kapela vystupovala, byl později oceněn Oskarem v kategorii dokument. To, že se kapela v dokumentu objevila na celých deset minut, jen podtrhlo a vyzdvihlo fakt, že Ten Years After neodmyslitelně patří do rockové historie.

Mezi lety 68 až 75 kapela zažívala nejúspěšnější etapu své existence, vydala 10 veleúspěšných alb a řadila se mezi top rockové kapely té doby. V roce 75 však Alvin Lee kapelu opouští a vydává se na sólovou dráhu. Až do roku 2002 Ten Years After koncertují jen sporadicky, ale v témže roce přichází do kapely jako náhrada za Alvina mladý a charismatický Joea Gooch, který přináší novou vše spalující energii a přidává navrch skvělý zpěv a hru na kytaru. V Praze jsou Ten Years After jako doma, naposledy zde vystoupili v roce 2004 na společném koncertě s Blue Effectem.

V březnu tohoto roku zasáhla kapelu tragická zpráva o smrti zakládajícího člena Alvina Lee. Pražský koncert tak bude vzpomínkou pro všechny fanoušky této legendární kapely na jednoho z nejtalentovanějších kytaristů všech dob.

Vstupenky k dostání v předprodeji v sítích TicketproTicketstream a Eventim  a na pokladně v Lucerna Music Baru.