Koncerty

Historie

Longital /SK

Prague International Bluenight 95
Longital /SK

3.5.2012. 20:30 A studio Rubín

Po návratu z amerického turné se opět po čase představí v Praze slovenská formace Longital. Tentokrát vystoupí v komorním prostředí pražského kultovního divadla A studio Rubín. "Je to podle mě jedna z nejzajímavějších kapel současného „Československa“.", tvrdí o kapele Longital Milan Cais z Tata Bojs.

Longital jsou tři zvukoví cestovatelé: Shina (zpěv, basová kytara), Daniel Salontay (zpěv, kytara, smyčec) a virtuální elektronický spoluhráč Xi Di Nim (laptop, Lemur Jazz Mutant, organická elektronika, zvuky prostředí, loopy,sample).

Longital vznikl v roce 2004 v Bratislavě. Písničkáři 21. století Daniel Salontay a Shina spojili svoje síly, elegantně vykročili mimo hranice hudebních žánrů i Slovenska a stihli už okouzlit posluchače v 11 zemích Evropy. Skupina vydává alba ve vlastním vydavatelství Slnko records.

Léčivá hudba Daniela Salontaye a Shiny je silná a srozumitelná. Elektronické písničkářství s jakoby přivřenýma očima: ještě ne sen, ale už ne ani bdělá realita. Texty ve slovenštině přinášejí poetiku z cest a z kopce Longital nad Dunajem, kde Dano a Shina žijí a tvoří. Longital je nezaměnitelný i díky Danově virtuózní hře smyčcem na kytaru a využití v našich končinách nevídaného hudebního nástroje – dotykové obrazovky Lemur Jazz Mutant.

Vstupenky k dostání na pokladně v A studiu Rubín, Malostranské n.9, Praha 1, nebo prostřednictvím ikony dole.