Koncerty

Historie

Kubo Ursiny & Provisorium /SK

Prague International Bluenight 94
Kubo Ursiny & Provisorium /SK

15.3.2012. 21:00 Lucerna Music Bar

Provisorium, skupina Deža Ursinyho, momentálně zažívá reinkarnaci. Dežův syn Kubo, sám zajímavý skladatel a zpěvák, se totiž rozhodl oživit otců odkaz a obnovil jeho "značku".

Výsledek zní velmi autenticky. Přispívá k tomu Kubův zpěv, nepopírající své geny, i výkony skupiny. Tu tvoří šest vynikajících hudebníků: klávesista Valér Miko, kytaristé Juraj Turanský a Peter Vavro, baskytarista Roman Mezei, bubeník Jozef Krupa a saxofonista a flétnista Marian Jaslovský - ten je druhým spojovníkem mezi otcem a synem, protože s Dežom za jeho života hrál a po jeho smrti o něm napsal úspěšnou monografii pevniny a vrchy (1997). Mimochodem, třetím průsečíkem je kytara Gibson The Paul, která patřila Dežovi a která se po jeho smrti oklikou přes Bulharsko dostala zpět ke Kubovi. Momentálně na ní hraje Juraj Turanský. Po téměř dvaceti letech budeme moci slyšet hudbu z alb Stejný tanec (1992), Příběh (1994) a několik pečlivě vybraných starších písní. To je příležitost, kterou je třeba využít.


Vstupenky na koncert v sekci VSTUPENKY na této webové stránce, nebo v Lucerna Music Baru na pokladně a v čítárně Unijazz, Jindříššská 5, Praha 1.