Koncerty

Historie

BLACK STONE RAIDERS Jean-Paul Bourelly, Darryl Jones & Will Calhoun

Prague International Bluenight 92
BLACK STONE RAIDERS Jean-Paul Bourelly, Darryl Jones & Will Calhoun

BLACK STONE RAIDERS Jean-Paul Bourelly, Darryl Jones & Will Calhoun BLACK STONE RAIDERS Jean-Paul Bourelly, Darryl Jones & Will Calhoun BLACK STONE RAIDERS Jean-Paul Bourelly, Darryl Jones & Will Calhoun 9.2.2012. 21:00 Lucerna Music Bar

V rámci koncertní série Prague International Bluenight přijede do Prahy zcela nová formace skvělých amerických hudebníků – Black Stone Raiders. Kytarista Jean-Paul Bourelly (spolupráce s Milesem Davisem), baskytarista Darryl Jones (Rolling Stones) a bubeník Will Calhoun (Living Colour) vystoupí v Lucerna Music Baru 9.února od 21h se svou výbušnou směsicí žánrů. „Kapela zahraje originální směs rocku, funku, jazzu a junglu, kterou jste ještě nikdy neslyšeli“, odpověděl J.P.Bourelly na otázku, co lze od kapely očekávat během pražského koncertu. Jako předkalepa se představí bývalý frontman skupinu -123 Min Zdeněk Bína s baskytaristou Janem Urbancem.

Jedni z nejlepších muzikantů na své nástroje na světě představí zcela nový projekt, který vznikl díky vzájemnému hudebnímu souznění všech členů kapely. K názvu kapely Darryl Jones dodává: „Název Black Stone Raiders je odvozen od Chicagského gangu Black Storm Rangers. A protože jsem byl černým členem kapely Rolling Stones, tak proto tento název.“ Ať už by se kapela jmenoval jakkoliv, je naprosto zřejmé, že nás v únoru v Lucerna Music Baru čeká hudební energií nabitý večer s notnou dávkou muzikantské ekvilibristiky a nasazení.

Darryl Jones (basová kytara)

Darryl Jones má za sebou bohatou kariéru napříč hudebními žánry. Vystupoval a nahrával s největšími osobnostmi své doby. V roce 1996 dokonce vystřídal na pozici basáka Billa Wyman v nejslavnější rockové kapele všech dob Rolling Stones. Nahrál s nimi veleúspěšné album Voodoo Lounge a účastnil se i turné k tomuto albu. „Hraní s Rolling Stones ja tak velká zábava, jakou si jen dokážete představit. Kromě toho, že jsou to skvělí muzikanti a inteligentní lidé, tak je také úžasné, že díky tomu, kolik toho s kapelou za celou dobu procestovali, si dokážou každou tour náležitě užít.“, vypráví Jones o zkušenostech z turné. Další hvězdou hudebního nebe, se kterou Darryl měl tu čest hrát, byl i Miles Davis. S Davisem nahrál dvě studiová alba a vystupoval s ním i na koncertech. Herbie Hancock, Mike Stern a John Scofield patří mezi další velikány, se kterými Jones nahrával. Jako hosta si ho do své kapely brali na turné například i Eric Clapton, Sting, Peter Gabriel, Cher nebo Madona. Darryl Jones se narodil v roce 1961 v Chicagu.

 Jaen-Paul Bourelly (kytara, zpěv)

J.P.Bourelly je v současnosti řazen mezi nejlepší kytaristy svého žánru. Dokonce je svou hrou považován za nástupce Jimiho Hendrixe. Své publikum strhává divokou a drsnou kytarovou hrou. Dlouhou dobu spolupracoval s Milesem Davisem. Podílel se například na albu „Amandla“. Kromě toho spolupracoval i s muzikanty jako jsou Pharoah Sanders, Elvin Jones, Vernon Reid , Elliott Sharp a s rapery z D-Nice. Je dlouholetým kamarádem Derryla Jonese, se kterým hudebně vyrůstal v Chicagu. Českému publiku se představil poprvé v roce 2005 s projektem Vibe Music (T.M.Stevens, John Blackwell), jejichž koncert byl opravdovou lahůdkou a neopakovatelným funkovým zážitkem pro všechny přítomné.

Will Calhoun (bicí)

 

Jeden z nejžádanějších světových bubeníků a člen kapely Living Colour se do Čech vrací rád a často. Českému publiku se několikrát představil se svou domácí kapelou Living Colour, ale také třeba s formací Jungle Funk (Doug Wimbish, Vinx). Renomovaní světoví výrobci bicích nástrojů se perou o jeho tvář na reklamních materiálech svých výrobků. Není divu, Calhoun je pravidelně vyhlašován specializovanými bubenickými časopisy za nejlepšího bubeníka roku. Je držitelem 2 cen Grammy. Spolupracoval například s BB Kingem,Waynem Shorterem, Carolem Kingem, s Public Enemy a množstvím dalších hudebních hvězd.


Jako host večera se představí frotman bývalé kapely -123 min Zdeněk Bína s baskytaristou Janem Urbancem.


Vstupenky v předprodeji v sítích Ticketpro, Ticketstream, Ticketportal a Eventim.