Koncerty

Historie

Johnny Winter /US

Prague International Bluenight 91
Johnny Winter /US

15.11.2011. 21:00 Lucerna Music Bar

Držitel ocenění Grammy a člen bluesové síně slávy Johnny Winter se v listopadu vrátí do České republiky, aby se svou kapelou opět potěšil fanoušky svým nenapodobitelným blues-rockovým uměním. Winter se do Čech vrací opět po roce, když naposledy byl hlavní hvězdou kultovního festivalu Blues Alive.

 V rámci koncertní série Prague International Bluenights přijíždí do Prahy jedna z největších žijících legend svého žánru. Z ohlasů na jeho poslední živá vystoupení lze vyčíst, že Johnny Winter působí stále vitálněji navzdory svému pokročilému věku. Nemalou zásluhu na tom má i jeho nový lékařský a produkční tým. Johnny Winter je rodilý Texasan, narodil se v Beaumontu v roce 1944 a už odmalička muzicíroval s mladším bratrem Edgarem. Debutové album, nazvané stroze Johnny Winter, vydal kytarista v roce 1969, téhož roku, kdy jeho hvězda zazářila i na asi nejvýznamnějším festivalu všech dob ve Woodstocku. Ve druhé polovině 70. let Johnny Winter znovu nalezl svoje bluesové kořeny díky producentské a hráčské spolupráci na čtyřech albech génia klasického chicagského blues Muddyho Waterse, z nichž všechna obdržela cenu Grammy.  S Watersovou kapelou také natočil roku 1977 vlastní desku Nothin’ But The Blues. V roce 1988 byl uveden do bluesové síně slávy. 


Ukázku z vystoupení z roku 2010 naleznete ZDE

Jako host večera se představí britský muzikant žijící v Praze Justin Lavash. Charismatický kytarista a zpěvák s chraplavým hlasem, v jehož hudbě zní tradiční trojkombinace folk-blues-rock s níž se mísí třeba i swing s cajunem.


Johnny Winter /US

Paul Nelson - kytara,  Scott Spray – bas.kytara, Vito Liuzzi – bicí

Support: Justin Lavash /UK

Lucerna Music Bar

Start: 21:00


Vstupenky na koncert jsou v předprodeji v sítích Ticketpro, Ticketstream, Ticketportal a Eventim. Zlevněné vstupenky lze také zakoupit na pokladně Lucerna Music Baru a v čítarně Unijazz (Jindřišská 5, Praha 1, 4.patro).