Koncerty

Historie

Ana Popovic

Mezinárodní víkend žen
Ana Popovic

6.10.2011. 21:00 Lucerna Music Bar

Srbská kráska s bluesovou duší a čerstvá držitelka ceny "Nejlepší zahraniční umělec" od British Blues Awards 2010 (společně s B.B.Kingem a Joem Bonamassou !), vystoupí se svou kapelou 6.října v Lucerna Music Baru! Těšte se na skvělé elektrické blues říznuté jazzem a dalšími žánry. jako předkapela se představí Martina Trchová trio.

Své první album vydala ve dvaadvaceti, až poté studovala jazzovou kytaru na konzervatoři v Holandsku, do konce minulého století se jí podařilo etablovat na holandských a německých pódiích. Letos pronikla na pódia Spojených států amerických, což jest, jak známo, předpokladem ke globálnímu úspěchu. A ten se dostavil: v podobě vyprodaných koncertů, vydávaných a prodávaných CD a DVD nebo celé řady mezinárodních ocenění. Z nich uveďme alespoň poslední: v roce 2010 byla  nominována – společně s B.B.Kingem a Joe Bonamassou – British Blues Awards na cenu v kategorii „nejlepší zámořský umělec“. A tak vešla tato Jihoevropanka  do společnosti jak zmíněných muzikantů, tak Erica Claptona, Petera Greena, Jeffa Becka nebo Jimmyho Page. Ana nahrávala s takovými velikány jako jsou Eric Burdon, Walter Trout, Popa Chubby aj. Na pódiu si v zahrála například s Buddy Guyem a Jonny Langem. 

 Do Prahy přijíždí se svým novým albem Unconditional,které vyšlo v srpnu u renomovaného labelu Electro Groove Records. Nahrávka vznikla ve slavném studiu Piety Street recording v New Orleans. Album si produkovala Ana ve spolupráci s Johnem Porterem(ocenění Grammy). „Nahrávala jsem již dříve v úžasných městech, jako je Memfis a Los Angels, ale vždycky jsem snila o nahrávání v New Orleans. Ve městě s tak bohatou hudební historií.“, svěřuje se Ana Popovic a dodává: „Ve městě jsem strávila 3 měsíce a byla jsem nadčená jeho duchem, atmosférou a v neposlední řadě pohostiností místních lidí. To vše ovlivnilo nahrávání desky Unconditional“.

Ana Popovic se do Čech vrací po 8 letech, když naposledy vystupovala v roce 2003 v rámci festivalu Blues v lese v Řevnicích. Koncert se koná pod hlavičkou Mezinárodního víkendu žen.

Jako předkapela se představí formace Martina Trchová trio.

Ukázka z vystoupení v Amstrdamu ZDE .


Vstupenky na koncert jsou v předprodeji v sítích Ticketpro, Ticketstream a Eventim. Zlevněné vstupenky lze také zakoupit na pokladně Lucerna Music Baru a v čítarně Unijazz (Jindřišská 5, Praha 1, 4.patro).

Místo konání:

Lucerna Music Bar
Vodičkova 36
Praha 1